четвер, 06 березня 2025 19:23

В Україні подешевшала картопля

В Україні подешевшала картопля
Ціна на картоплю у березні. Фото: Pixabay

Зростання цін на картоплю, яке спостерігалося в Україні минулого тижня, вже на поточному тижні змінилося зниженням, до якого призвів спад торгової активності в даному сегменті.

Українські фермери почали переглядати раніше встановлені ціни на наявні партії продукції в бік зниження, незважаючи на те, що запаси картоплі в місцевих сховищах вже досить виснажені. Про це повідомили аналітики проекту EastFruit.

Експерти пояснили, якщо ще тижнем раніше ціни на картоплю відповідної якості в Україні нерідко доходили до 30 грн/кг ($0,73/кг), то вже на сьогодні вони формуються в діапазоні 18-28 грн/кг ($0,44-0,68/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли знову подорожчають яйця

Виробники таку ситуацію пояснюють одразу кількома причинами, головною з яких є подорожчання картоплі тижнем раніше і неготовність покупців закуповувати цю продукцію за такими цінами.

Наразі ціни на картоплю в Україні в середньому на 18% дорожчі, ніж на початку березня 2024 року. Низка виробників упевнені, що знижувальний ціновий тренд у даному сегменті - явище тимчасове, оскільки на ринку відчувається дефіцит якісної продукції, оскільки запаси картоплі в господарствах населення та в комерційних виробників продовжують стрімко скорочуватися.

В Україні подешевшали тепличні огірки. Оператори ринку пов'язують цю ситуацію зі збільшенням пропозиції овочів нового обороту з місцевих господарств.

Зараз ви читаєте новину «В Україні подешевшала картопля». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути