З кожним тижнем падає кількість прихильників жорсткого карантину. За тиждень їх стало на 4% менше. Якщо на початок квітня таких було 88%, то зараз їх 84%. На 9% впала кількість людей, які вважають його дуже необхідним.
Основна маса населення (69% опитаних) перебуває на карантині без попередньо зроблених запасів продуктів і товарів першої необхідності. Сьогодні багато з них опинились у складному фінансовому становищі: 41% українців не має ніяких заощаджень, і більшості наявних заощаджень (31%) вистачить не більше ніж на місяць життя. Водноас, за оцінками респондентів, один день харчування обходиться сьогодні для середньостатистичної української сім'ї в 294 гривні (тиждень тому — в 255 гривень), а місяць — у 9235 гривень (тиждень тому — у 8826 гривень).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожному дорослому виплатили 1200 доларів
Також знижується число людей, які побоюються заразитися коронавірусом. З 64% за тиждень їхня кількість впала до 58%, або на 6%. Тих, хто дуже бояться зараження, стало менше на 8%. А табір тих, хто в цілому не боїться захворіти, став більшим на 3% і становить 25%. Такі дані оприлюднила компанія Research & Branding Group/
Як і раніше, приблизно 3/4 українців (76%) побоюються, що вони самі або їхні близькі можуть захворіти yf коронавірус.
На карантині українці найчастіше займаються домашнім господарством, причому таких українців за минулий тиждень стало дещо більше (78% проти 66% раніше).
За минулий тиждень думки українців про те, об'єднує коронавірус людей або роз'єднує їх, не зазнали істотних змін: приблизно половина населення (47%) вважає, що в цілому він сприяє об'єднанню, тоді як 39% дотримуються протилежних поглядів.
Із метою стабілізації цін на продукти на час карантину в Україні супермаркети погодилися зменшити націнку на продукти першої необхідності. Йдеться про борошно, буряк, капусту, картоплю, моркву, різні крупи (зокрема гречку), цибулю, цукор, олію, макаронні вироби, молоко та яйця. Очікується істотне зниження цін на лимони.
Коментарі