Українські аграрії наступного року не зможуть вкласти гроші в підвищення врожайності.
Таку думку висловив президент асоціації Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Лісітса в ефірі "Ера-FM".
"Візьмемо конкретний приклад - південь України. Там собівартість виробництва 1 тонни пшениці з пересівом сягнула 2 тисяч гривень. Відпускна ціна на експорт сягає десь 2 тисячі гривень. Тобто аграрії у кращому разі виходять на нуль ... Сказати, що ми збільшимо врожайність за рахунок більших капіталовкладень, дуже важко, тому що треба заробити спочатку. А оскільки аграрії не заробляють в цьому, році, то і вкласти не зможуть", - сказав він.
За його словами, в умовах України доречніше зважати на продуктивність або ефективність праці аграріїв.
"Ми постійно кажемо, що потрібно збільшити врожай, валове виробництво. Як на мене, то це не основна ідея агробізнесу. Основна ідея агробізнесу - мати прибутки. Якщо сільське господарство не дотується державою, то має самостійно заробляти гроші. На сьогоднішній день південь буде весь у збитках, а на півночі компанії зможуть вижити, тому що виправити ситуацію їм дозволили погодні умови ... Тому перше завдання - відійти від тем валового виробництва зерна, а перейти до якісних і кількісних показників: скільки заробляють українські фермери", - зазначив Ліссітса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З власників собак хочуть брати по 200 гривень
Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що завданням України є до 2017 року мати врожай у 80 млн тонн зернових.
Зазначимо, урожай зерна в Україні, за прогнозами Мінагропроду, цього року становитиме 45,3 млн тонн проти рекордних 56,7 млн тонн в 2011 році.
Потребу країни в зерні експерти оцінюють в 28 млн тонн на рік.
Коментарі
2