"Товариш розповідав, що його колегу судили за запізнення на роботу. Працював він у банку в Джулинці. А колега жила у Ставках за 7-8 кілометрів. Була зима, трактори навіть не могли проїхати і та працівниця запізнилася на роботу хвилини на 3-4. Їй зразу сказали, що судитимуть. Це було дуже жорстоко. Але так наводили лад у країні", - розповідає кореспонденту Gazeta.ua 90-річний Олексій Степовий із села Джулинка Бершадського району на Вінниччині.
25 квітня 1956 року скасували указ президії Верховної Ради СРСР від 26 квітня 1940 року.
"Робітників і службовців, які самовільно пішли з державних, кооперативних і громадських підприємств або установ, піддають суду. За вироком народного суду передбачене тюремне ув'язнення терміном від 2 до 4 місяців. За прогул без поважної причини призначені виправно-трудові роботи на строк до 6 місяців", - йшлося в указі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радянські закони скасують за три роки
Залишити робоче місце міг дозволити лише директор підприємства. Справи щодо запізнень і прогулів суди розглядали протягом 5 днів. Вироки починали діяти одразу.
За 16 років за цим указом засудили 18 млн осіб. Особливо багато справ розглянули до кінця 1942 року - 5,1 млн.
Зараз в Україні за запізнення чи прогул передбачене покарання як зауваження, догана та зменшення зарплати. Крайня міра - звільнення.
15 березня 2017-го комітет з питань соціальної політики у Верховній Раді розглянув проект Трудового кодексу і рекомендував його до прийняття у другому читанні.
Коментарі