За 2010 і 2011 роки - час правління нової влади - бізнес-клімат в Україні не поліпшився, а подекуди навіть погіршився.
Таку думку висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізулін у ефірі Українського радіо.
"Якщо ж взяти 5 років, то пік надходжень інвестицій в Україну був у 2007 році. Тоді позначка іноземних вкладень сягнула 10 мільярдів доларів. Після кризи вона впала до 5 мільярдів доларів, тобто удвічі. За останні три роки більше ми не отримували", - сказав він.
За його словами, іноземних інвесторів відлякують численні "негативні сигнали" з України. Зокрема, це стосується перемог у приватизаційних конкурсах переважно українських учасників, наголосив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корумпованість: Україна - на порозі колапсу і анархії
"Ми бачимо, що виграють переважно українські компанії. Або компанії, які, ймовірно, афілійовані з українськими власниками. Це негативний сигнал, адже іноземні інвестори бачать, що іноземних компаній нема на цьому ринку, що вони є небажаними", - зауважив Газізулін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ахметов переплюнув конкурентів у боротьбі за "Київенерго"
"Інший приклад - компанія IKEA. У неї репутація така, що вона не дає хабарів. Ця фірма хотіла відкрити представництво в Україні, але не відкрила. Відповідно, для іноземних інвесторів це сигнал, що тут треба давати хабарі", - додав він.
Крім того, як розповів Газізулін, іноземні посольства зазначають, що усе частіше вимушені втручатися у проблеми, з якими стикаються в Україні компанії з їхніх країн.
Нагадаємо, про погіршення бізнес-клімату в Україні раніше заявляли посол Великої Британії Лі Тернер і постійний представник Міжнародного валютного фонду Макс Альєр.
Коментарі
1