29 грудня Кабмін схвалив економічну програму розвитку атомно-промислового комплексу.
Вона передбачає забезпечування ураном власного видобутку українських АЕС з 2027 року, передає "24 канал".
Міненерго повинне розробити відповідну держпрограму упродовж шести місяців.
Згідно з концепцією в Україні повинні збільшити обсяги виробництва урану та знизити витрати на це. Для цього планують освоїти Новокостянтинівське та Квітневе родовища.
Програма передбачає підтримку існуючих потужностей держпідприємства "Східний ГЗК", яке видобуває уранову руду. Підприємство забезпечує урановим концентратом до 40% потреб українських АЕС. Щороку потрібно 2,4 тис. т.
Експлуатацію Смолінської шахти повинні забезпечити до 2023 року та Інгульської шахти до 2028 року. 2023 року уряд хоче припинити роботу Ватутінського родовища уранових руд. Його запаси вичерпались.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українці витратять на новорічний стіл-2022
До 2026 року програму будуть фінансувати коштом держбюджету. Залучатимуть власні кошти підприємств атомно-промислового комплексу та інвестиції.
Надмірно високі ціни на газ для промисловості поставили підприємства харчової галузі України на межу зупинки виробництва. Виробники зазнають фінансових втрат і змушені просити постачальників сировини знижувати ціни, заявили представники асоціацій харчової галузі під час спільної пресконференції 28 грудня.
Коментарі