понеділок, 12 листопада 2018 08:05

У скільки обійдеться новорічний стіл

У скільки обійдеться новорічний стіл
На святковий новорічний стіл уже зараз варто робити запаси та відкладати гроші. Через неповні 2 місяці витрати на меню, аналогічне торішньому, будуть приблизно на 20% більше, ніж в грудні торік

На святковий новорічний стіл уже зараз варто робити запаси та відкладати гроші. Адже через неповні 2 місяці витрати на меню, аналогічне торішньому, будуть приблизно на 20% більше, ніж в грудні 2017 року.

Що варто купити вже сьогодні, а з чим можна не поспішати і чекати святкових розпродажів повідомляє "Сегодня".

Подорожчало

Поки, за підрахунками Держслужби статистики, всі продукти за 3 квартали виросли в ціні на 12,5%, в порівнянні з трьома кварталами 2017 року. За останнім прогнозом Нацбанку, інфляція за 2018 рік дійде до 10,1%, то продукти можуть подорожчати за рік на 17-17,5%, а спиртне - на 24-25% . У результаті новорічне меню, аналогічне торішньому, обійдеться приблизно на 20% дорожче.

Для прикладу - рік тому середній стіл на шістьох дорослих, що включав 3 пляшки шампанського, 3 пляшки коньяку, незмінний олів'є і стандартний набір холодних і гарячих закусок обійшовся в 2900 грн. У цьому році доведеться витратити на таке ж меню вже майже 3500 грн (+600 грн). Головні "винуватці" подорожчання - спиртне, м'ясна і рибна нарізка, сири і яйця, що входять до складу олів'є. Пляшка українського коньяку 5 зірок з січня подорожчала на 35-40 грн, українське витримане шампанське - на 20-25 грн, кіло сирокопченої ковбаси - на 50-60 грн, кіло твердого сиру витримки 12 місяців - на 60-70 грн, кіло червоної риби - на 100-120 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хліб подорожчає ще на вісім відсотків

Запасаємося

У листопаді-грудні нас чекає зростання цін практично на всі компоненти новорічного столу. Тому все куплене сьогодні гарантовано виявиться дешевше, ніж в грудні. Очевидно, що за 1,5 місяці до свята немає сенсу брати те, що швидко псується, крім сирів і ковбаси, за умови, що вона свіжа.
У багатьох супермаркетах зараз проходять акції на спиртне. Наприклад, 0,7 л пляшку віскі або рому середнього цінового сегмента можна купити на 25-30% дешевше звичайного - за 190-200 грн.

Що не запасати

Експерти не радять запасатися шампанським (крім елітного і сухого витримкою 3 роки), так як на нього перед 31 грудня, як правило, бувають хороші акції. Наприклад: "Три пляшки за ціною двох", "Купи шампанське і отримай безкоштовно сік або солодкий напій". Такі ж акції можливі для пакетованих соків, але малопопулярних.

У вересні подорожчали яйця, крупи, м'ясо, олія, хліб. Найбільше зросла ціна овочів борщового набору. Одна з головних причин — підвищення курсу долара наприкінці літа. Наслідки побачили у вересні-жовтні.

Зараз ви читаєте новину «У скільки обійдеться новорічний стіл». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути