За відсутності валютних позик і високих ризиків кредитування підприємств банки почали активними темпами видавати роздрібні позики в національній валюті. З початку 2011 року портфель кредитів фізичних осіб зріс уже на 25%.
При цьому банки роблять ставку на споживче кредитування, не побоюючись появи прострочених боргів. Ці ризики закладають в ціну позик, пише "Комерсант-Україна" в публікації "Банки зароблять на людях".
На думку експертів, найактивніше будуть видавати кеш-кредити.
Зростання саме споживчого кредитування зумовлене як високими ризиками іпотечного кредитування, так і відсутністю довгострокових ресурсів на внутрішньому ринку за прийнятними цінами. Тому портфель іпотеки в гривні з січня по серпень 2011 року зріс лише на 13,3% - до 11,150 млрд грн.
Виходячи з даних НБУ за 8 місяців 2011 року, обсяг споживчих кредитів до початку осені виріс на 11,33 млрд грн, або на 21,6%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович заборонив видавати кредити у валюті
У цілому громадяни України повинні повернути банкам за товари і автомобілі, куплені за позикові кошти, 63,81 млрд грн, або близько 85% своєї кредиторської заборгованості в національній валюті.
Експерти пояснюють масове повернення банків в роздрібний сегмент тим, що на тлі загальної невизначеності сегмент дрібного роздробу виявився найменш ризиковим.
За даними компанії "Простобанк консалтинг", середні ставки за кредитами на покупку товарів становлять 66,34%, готівкою - 50,42%, під заставу іпотеки -20,3%, на придбання автомобілів - 15,76%.
Коментарі
1