Уряд хоче скоротити розрив у зарплатах жінок і чоловіків. Підготували план до 2023 року.
Мінекономіки підготувало проєкт "Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації". Документ має схвалити Кабмін, пише РБК-Україна.
"Рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України попри певні позитивні зміни в останні роки залишається високим. Як наслідок, розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні. Хоч і демонструє впродовж 2020-го - першої половини 2021 року тенденцію до скорочення, проте залишається суттєво вищим за відповідний показник більшості розвинених країн світу, зокрема країн Європейського Союзу", - написали в пояснювальній записці до проєкту.
Планують розробити проєкт закону України "Щодо рівного винагородження за працю рівної цінності".
Також мають запровадити розумні співвідношення між винагородженням працівників і керівників державних компаній, установ, організацій.
Пропонують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 55% від середньої в економіці.
У плані є пункт щодо впровадження квотного принципу для представлення жінок у керівних органах підприємств (установ, організацій) та в публічній політиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад половина українців проситимуть роботодавців підвищити зарплату - опитування
Чоловіків заохочуватимуть брати відпустку з догляду за дитиною, а також збільшувати частку неоплачуваної хатньої роботи й справ із догляду.
Середньомісячна зарплата жінок у першому кварталі 2021 року становила 11 670 грн. Зарплата чоловіків - понад 14 тис. грн.
З 1 жовтня 2022-го для деяких категорій пенсіонерів підвищать мінімальну пенсію. Її розмір буде від 2500 грн до 3000 грн.
Це позапланове підвищення. Воно не пов'язане ні з індексацією пенсій, ні з плановими показниками зростання, передбаченими державним бюджетом.
Коментарі