В уряді готуються віддати в управління новому менеджменту відразу два найбільші виробники продукції в своїх сегментах - ПАТ "Одеський припортовий завод" та АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" з ТОП-5 об'єктів приватизації-2020.
Про це пише delo.ua.
У статті наголошується, що найпотужніший виробник і експортер аміаку, а також карбаміду в Україні, володіє потужностями по перевалці мінеральних добрив в порту "Південному" - Одеський припортовий завод, - знову став мішенню перерозподілу фінансових потоків на користь партійних осередків напередодні приватизації. У рік ОПЗ здатне приносити виручку державі не менше 5 млрд грн.
Ще одне підприємство - "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" - є домінуючим гравцем з випуску титаномісткої сировини, яке, в тому числі, необхідно ВСМПО-Авісма. У Гончарука розглядають на топа такого монстра як ОГХК помічника народного депутата Віктора Медведчука, він же №110 в списку Опоблока в 2014 році - Михайла Макарова.
"Актив має свою цінність для потенційних західних інвесторів. Відповідно до звітів компанії, ОГХК за 5 років роботи на ринку принесла більше 12 млрд грн доходів і понад 2 млрд грн чистого прибутку, сплативши понад 5 млрд податків державі. Але в уряді можуть фактично віддати компанію на... фінансування проросійського Опоблока", - наголошується в публікації.
Прихід помічника кума Путіна Віктора Медведчука в "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" напередодні приватизації може означати два сценарії розвитку подій. Будь-який з них не передбачає прозорий продаж компанії інвесторові, до якої ОГХК зараз активно готується.
Перший сценарій - новому керівнику вдасться перекинути грошові потоки компанії на забезпечення так званої партійної каси Опоблока. А Росія зацікавлена у використанні ільменіту "Вільногірського ГМК", що входить в ОГХК.
Другий сценарій - відбудеться прихована приватизація ОГХК. Новоспеченому голові правління легше "підготувати" компанію до продажу офшорним російським компаніям під виглядом іноземного інвестора.
"Парадоксально, але під час гібридної війни з Росією Кабмін може віддати в руки Кремля настільки цінні для нашої економіки підприємства. Розглянуті урядом топ-менеджери з орбіти інтересів РФ швидко "докерувалися" ОПЗ і ОГХК до повної втрати державою контролю над стратегічними продуктами - добривами і титановою сировиною. Не кажучи про те, що ці підприємства поповнюють бюджет мільярдними експортними надходженнями", - йдеться в статті.
Нагадаємо, чистку топ-менеджерів держпідприємств Кабмін Гончарука почав зі звільнення в кінці листопада глави НАК "Енергоатом" Юрія Недашковського. На початку грудня він змінив главу ДП "Електроважмаш", яке, як і ОПЗ і ОГХК, входить в ТОП-5 претендентів на приватизацію в 2020 році.
Коментарі