Білорусь у вівторок, 2 листопада, відновила постачання електроенергії до України.
Постачання здійснюється в рамках аварійної допомоги, повідомляється на сайті Міненерго Білорусі.
"2 листопада з 14:00 у рамках договору про надання аварійної допомоги Білорусь розпочала постачання електроенергії в енергосистему України потужністю 500 МВт. Постачання здійснюються за запитом української сторони", – йдеться у повідомленні.
У міністерстві уточнили, що постачання електроенергії в Україну в рамках аварійної допомоги планується до 21:00. Про довгострокові комерційні контракти, крім укладених раніше, у цьому випадку не йдеться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уперше країни Балтії повністю відмовилися від електроенергії з Росії
У пресслужбі оператора енергосистеми України НЕК "Укренерго" підтвердили надання 500 МВт аварійної допомоги до Об'єднаної енергосистеми України з боку Білорусі. А також 100 МВт аварійної допомоги з боку Словаччини до "Острова Бурштинської ТЕС", повідомляє Інтерфакс-Україна.
Пізніше в Укренерго заявили про причини, строки та графік надання допомоги.
"Сьогодні, 2 листопада, з 13:00 до 20:00 години у зв`язку з дефіцитом потужності в ОЕС України НЕК "Укренерго" вимушено активувало аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складає близько 3 500 МВт-год. Причинами дефіциту потужності є підвищена аварійність на енергоблоках теплових електростанцій у період сезонного зростання споживання. При цьому 2 листопада спостерігався значний перевиробіток електроенергії на ГЕС та зниження генерації ВДЕ", – сказано в повідомленні Укренерго.
Зокрема, йдеться про аварійні ремонти на "ДТЕК Курахівська ТЕС" , "ДТЕК Криворізька ТЕС", "ДТЕК Бурштинська ТЕС".
Україна заборонила імпорт електроенергії з Білорусі у квітні 2021 року.
Володимир Зеленський тоді підписав закон щодо сертифікації оператора передачі електроенергії відповідно до вимог ЄС.
З 1 листопада НКРЕКП не продовжила заборону на імпорт електроенергії. Тому можливість закуповувати електроенергію в Білорусі є. Рішення про закупівлю є прерогативою енергетичних компаній.
Коментарі