Ексклюзиви
понеділок, 01 січня 2024 15:51

Український бізнес погіршив свої очікування

Український бізнес погіршив свої очікування
Індекс очікувань ділової активності знизився. Фото: Pexels

Українській бізнес у грудні 2023 року погіршив очікування щодо результатів діяльності підприємств у найближчій перспективі.

Індекс очікувань ділової активності впав до 45,7 пунктів (у листопаді - 49,1), передає Національний банк України.

"Продовження повномасштабної агресії та невизначеність із тривалістю бойових дій, ризики неритмічності надходжень і недостатності обсягів міжнародної допомоги, зростання витрат на логістику через блокування кордону, високі ціни на пальне, звуження інвестиційного попиту, брак кваліфікованих кадрів та послаблення попиту проявилось у погіршенні оцінок щодо економічних результатів у найближчій перспективі підприємств усіх секторів", - йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро стрімко подорожчав, що з доларом

Активність на ринку праці сезонно сповільнюється. Будівельний бізнес найбільш песимістично налаштований щодо загальної чисельності працівників, підприємства торгівлі демонструють незначне пожвавлення на ринку зайнятості.

Щомісячне опитування проводили з 4 - 21 грудня 2023 року. У ньому взяло участь 426 підприємств. Результати опитувань відображають лише думку респондентів - керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України. Нейтральним значенням ІОДА є 50 пунктів.

3 жовтня Національний банк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки і валютного ринку.

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму "плаваючого" курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого минулого року.

За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.

НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися.

Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. Офіційний курс визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.

Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати і продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.

Зараз ви читаєте новину «Український бізнес погіршив свої очікування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути