Юлія Передрій із Запоріжжя п'ять років тому переїхала до Польщі. Зараз є власницею успішної онлайн- школи PolskiТu, де навчає польській мові. Попит на заняття досить великий, але окрім того, Юлія веде блог, в якому говорить польською, пояснює найцікавіші завдання і роздає безкоштовні тести.
"Коли я вступала до Запоріжжя докотилася мода вчитися за кордоном. Батьки вмовили, щоб йшла вчитися у польський університет. Спершу вступила в університет Марії Кюрі в Любліні. Торік закінчила магістратуру у Варшавському університеті. За освітою – лінгвіст. Але пригадую, як мені самій було важко вчити мову. В Запоріжжі не було шкіл, а тут після вступу працювала з англійською й російською, але польська була основною, тому багато перекладала", - розповідає Gazeta.ua Юлія.
Юлія на початку навчання відчувала брак мови і через це важко було знайти високооплачувану роботу. Тому студенткою працювала в ресторанах офіціанткою, пізніше викладала англійську в мовній школі.
"Пізніше зрозуміла, що дуже багато людей, які приїздлять, стикаються із проблемою мови, вимовою. Тоді взяла кілька учнів і почала викладати. З попиту зрозуміла, що зараз дуже мало курсів польської. Після карантину з'явилося багато вчителів в інстаграмі", - каже українка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "За три роки змінили три машини" - українка про переїзд до Польщі
Спершу вона скористалася бізнес- інкубатором, така форма модна в Польщі. Тут зручно, що якщо хочеш якийсь бізнес, можна до них звернутися, вони перевіряють, що ти хочеш робити і беруть до себе на роботу, але дають доступ до системи, щоб можна було виставляти фактури, свій рахунок. По- суті так можна вести дуже невеликий бізнес, але це безпечно. Скористатися таким інкубатором можуть всі, хто легально перебуває в Польщі. За рік зареєструвала товариство з обмеженою відповідальністю.
"У моїй школі викладають вчителі, які мають профільну освіту і проживають в Польщі і мають рівень мови С2. Насправді якраз шкіл такого рівня найбільше бракує. Вчитель повинен мати гарне світло, навушники й мікрофон, повинен бути одягнутий пристойно, не скажу, що в піджак, але не в піжамі. Урок коштує 50 злотих (377 грн). Зараз є три викладачі, але ведемо співбесіди й з іншими. Зарплата вчителя залежить від кількості учнів", - каже Юлія.
Аби залучити більше людей, Юлія постійно розповідає різні історії в інстаграм. Каже, коли потенційні клієнти бачать, як розмовляє викладач, охочіше записуються.
"Найважче почати, записувати відео. В роботі з клієнтами в мене багато позитиву. На початку дуже багато грошей взяли за розробку сайту, який не працював і його довелось переробляти. Також місяць тому зламали мою інстаграм- сторінку, на якій було більше 10 тисяч людей", - каже.
Львів'янка Оксана Шевченко разом з чоловіком та двома синами переїхала до Кракова. Жінка веде блог, в якому ділиться корисними порадами для тих, хто планує переїзд.
Коментарі