Єврокомісія знову знижує плату за роумінг між країнами ЄС. Це загрожує подорожчанням послуг для українських абонентів - оператори очікують, що, як і в попередні роки, їх європейські колеги постараються компенсувати втрати за рахунок дзвінків з держав, що не входять до Євросоюзу, повідомляє "Коммерсант-Украина".
Подорожчання вигідно і українським операторам - вони зможуть заробити на туристах з ЄС, чий потік в Україну більше, ніж число українців, що користуються послугою роумінгу за кордоном.
З 1 липня мобільний роумінг в країнах Євросоюзу подешевшає. Рада міністрів з питань конкуренції ЄС у середу схвалив рішення Єврокомісії про зниження максимально допустимих цін на вихідні дзвінки з 0,35 до 0,29 євро за хвилину, на вхідні - з 0,11 до 0,09 євро. У липні 2013 року дзвінки повинні стати ще дешевше - 0,24 євро, а в 2014-м - 0,19 євро за хвилину. До того ж в ЄС вперше вирішили обмежити вартість інтернет-доступу в роумінгу - до 0,7 євро за мегабайт.
Питання про високі тарифи неодноразово пропонувалося вирішити на міждержавному рівні. У 2010 році під час попереднього розслідування роумінгових тарифів з такою ініціативою виступив АМКУ, але до конкретних дій це не привело.
Проте зараз українським операторам вигідні високі роумінгові тарифи з ЄС. Потік українців, що виїжджають до Європи, значно менший, ніж число туристів з ЄС, які відвідують Україну.
При цьому значна частина абонентів з ЄС, які приїжджають в Україну, - це бізнесмени, які охоче користуються роумінгом, відзначає Кирило Козлов - керівник департаменту по взаємовідносинах з операторами "Астеліту" . "Це приносить українським операторам непогані доходи, тому вони не ведуть активних переговорів про зниження ставок з європейськими партнерами", - говорить він.
Роумінг в Україні і так значно дорожче, ніж в ЄС. Оператори пояснюють такі ціни високими ставками взаєморозрахунків, частка яких у тарифі становить до 80%. Проте в АМКУ вважають необґрунтованими їхні ціни на роумінг: у лютому відомство почало офіційне розслідування відносно операторів.
Коментарі