Із травня українців почали активно брати на сезонну роботу. Зараз пропонують вакансії на збір спаржі та полуниці. Ціни називають по 3 злотих або 20-22 грн за кошик полуниці або 90-160 грн за спаржу. Українці, які їздять на сезонні роботи, розповіли, скільки можна заробити та наскільки складні ці роботи.
"Ми з дітьми їздмо на полуницю вже шість років. Тут є можливість добре щаробити. За день можемо мати до півтори тисячі гривень. З незручностей, що вагончики стоять на полі. Тому в магазин треба їхати спеціальним автобусом. Виходити на зміну можна з самого ранку. Вдень робимо перерву, бо дуже палить сонце. А ввечері продовжуємо збирати. В сезонній роботі мінуси в тому, що немає розваг поруч, а робота дуже однотипна. Та йвід погоди залежимо. Пройшов дощ, не можемо збирати, доки не висохне ягода", - розповідає Галина Лемеш із Івано- Франківська. Вона з трьома дітьми їздить на заробітки.
Каже, що проводять тут все літо до осені. Після полуниці йдуть збирати малину, потім чорницю і насамкінець яблука. Повертаються додому в жовтні.
"Завдяки сезонній роботі змогли зробити вдома ремонт, старшому сину купили машину. Цього року він вперше відмовився їхати з нами на сезонні роботи, а поїде на будову. Там більше платять", - каже Галина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка порахувала, скільки потрібно заробляти на проживання в Польщі
Володимир Шаленко із Запоріжжя третій рік їздить збирати білу спаржу. За її збір платять більше, ніж за звичайну зелену.
"За збір зеленої спаржі платять 98 грн на годину. За білу – 188. Але технологія складніша. Біла спаржа росте у спеціальних насипах із землі. Видно лише хвостик такої спаржі. Її треба знайти і відтяти десь на відстані 15-20 сантиметрів. Зламав хвостик – спаржа непридатна. Для цього працівникам видають спеціальний ніж. За 12 годин роботи на полі страшно болять руки. Перші тижні маю такі мозолі, що страшно дивитись. Згодом втягуєшся. Зелену – збирати набагато легше, але й гроші вдвічі менші. За день можна отримати до 2 тисяч гривень", - додає Володимир.
За рік карантину до Польщі переїхало 100 тисяч українців. Про це повідомив прес-секретар польського управління у справах іноземців Якуб Дудзяк. З них 40 тисяч планує залишитись жити в цій країні.
Коментарі