З березня Україна і Словаччина запускають віртуальний реверс газу. Раніше він був неможливим, бо, за старим контрактом, роботу станцій фактично контролював Газпром.
"До віртуального реверсу газу на кордоні Україна - Словаччина йшли майже 5 років", - написав у Facebook директор держкомпанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.
За його словами, раніше російський Газпром намагався обмежити можливості України купувати газ в Євросоюзу.
"Україні довелося побудувати новий фізичний інтерконнектор - трубопровід Вояни - Ужгород, щоб розпочати постачання газу зі Словаччини. Це дало змогу встояти і не потрапити в повну залежність від Газпрому. Нам потрібно було підписати пряму угоду з оператором ГТС Словаччини і домогтися реалізації цієї можливості в цьому договорі. Були внесені необхідні зміни в українське законодавство. Змогли прибрати Газпром з наших газовимірювальних станцій на західних кордонах", - пояснив Макогон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Транзит газу: РФ готова підписати з Україною новий контракт
Наголосив, що зараз Україна повністю контролює взаємини з європейськими операторами ГТС.
"Поки що словацький оператор пропонує потужність 10 мільйонів кубометрів на день. Компанія працює над тим, щоб потужність була збільшена до повного об'єму транзиту до Словаччини з України. Незабаром запрацює віртуальний реверс і з Угорщиною", - додав Макогон.
У січні 2020-го Україна розпочала віртуальний імпорт газу з Польщі. Йдеться про взаємозаліки газових потоків під час транзиту російського газу через Україну до Польщі.
Коментарі