Ексклюзиви
Понеділок, 17 червня 2013 10:55

Україна розраховує знайти нових постачальників газу - розпорядження Кабміну

Україна розраховує знайти нових постачальників газу - розпорядження Кабміну
Україна розраховує на диверсифікацію джерел постачання газу і появу нових постачальників. Фото: zn.ua

Кабінет міністрів розраховує на диверсифікацію джерел постачання природного газу в країну і появу нових постачальників.

Згідно з урядовим розпорядженням №411-р від 5 червня 2013 року, документ про затвердження прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу на 2013 рік розширено абзацом, який рекомендує Міністерству енергетики та вугільної промисловості вжити заходів щодо диверсифікації джерел постачання природного газу.

"Міністерству енергетики та вугільної промисловості вжити заходів щодо диверсифікації джерел постачання природного газу з країн Євросоюзу (Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина) у межах обсягу надходження імпортованого газу, передбаченого пунктом 2 розділу I додатка до цього розпорядження (про затвердження балансу газу на 2013 рік) ", - йдеться в документі.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що міністерство розраховує на появу нових постачальників газу з території Росії. "З території РФ будуть і інші (крім" Газпрому ") постачальники. Це, зокрема, Ostchem - він вже врахований у балансі, але, думаю, що з'являться і інші", - сказав міністр.

У прес-службі "Східно-європейської паливно-енергетичної компанії" (СЄПЕК), яка з березня поточного року імпортує в Україну газ з країн Європи, підтвердили факт ведення переговорів з різними постачальниками природного газу, в тому числі російськими.

Як повідомлялося, затверджений урядом прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу на 2013 рік, передбачає імпорт Україною в 2013 році 27,3 млрд куб. м природного газу. Надходження газу в поточному році від ВАТ "Газпром" (РФ) очікуються в обсязі 18 млрд куб. м, від Ostchem (Кіпр) бізнесмена Дмитра Фірташа - 8 млрд куб. м, від RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина) - 1,3 млрд куб. м.

Україна в особі НАК "Нафтогаз України" і OstChem Holding Limited у 2012 році імпортувала 32 млрд 926,965 млн кубометрів природного газу з РФ і Німеччини на $14 млрд 25,134 млн.

У 2013 році імпорт газу в країну з боку РФ і Європи здійснюють "Нафтогаз України", OstChem, "Східно-європейська паливно-енергетична компанія" (ВЕТЕК) і "Метінвест".

Україна в 2012 році спожила 54,8 млрд куб. м природного газу, в 2011 році - 59,3 млрд куб. м, у 2010 році - 57,7 млрд куб. м, у 2009 році - 51,9 млрд куб. м, у 2008 році - 66,3 млрд куб. м, у 2007 році - 69,9 млрд куб. м, у 2006 році - 73,9 млрд куб. м, у 2005 році - 76,4 млрд куб. м.

Зараз ви читаєте новину «Україна розраховує знайти нових постачальників газу - розпорядження Кабміну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26399
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути