Оператор газотранспортної системи України розпочав створення спільного з Чехією, Німеччиною та Словаччиною водневого коридору.
Водень постачатимуть з України в Німеччину, пише пресслужба Оператора ГТС України.
"Спільна ініціатива "Центральноєвропейський водневий коридор" спрямована на створення водневої магістралі в Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів постачання в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину й Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС. Водневий коридор також дасть змогу транспортувати водень із виробничих підприємств до споживачів у Чеській республіці та Словаччині", - ідеться в повідомленні.
Організатори кажуть, що для коридору потрібно перепрофілювати газову інфраструктуру та встановити нові водневі трубопроводи.
"Природний газ залишиться головним джерелом енергії і важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття. Однак водень, імовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності. Саме тому маємо почати дослідження цих можливостей уже сьогодні. Водень - це перспективна технологія, яка перебуває на ранній стадії впровадження в масштабах всієї економіки", - сказав заступник генерального директора з розвитку й трансформації Оператора ГТС України Павел Станчак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія і Німеччина обговорили транзит газу через Україну
Якщо проєкт успішно здійснять, українська ГТС матиме роботу на випадок припинення Росією транзиту газу через територію України.
1 жовтня Газпром планує почати постачання газу через "Північний потік-2". Будівництво газопроводу завершили, останню трубу поклали 6 вересня. Газ із Росії піде в Європу. Перекачуватиметься в Німеччину, Нідерланди й навіть на північ Італії.
Коментарі