Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надасть Україні два транші кредиту одночасно.
Таку думку висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шемряков у ефірі Першого ділового каналу.
"Я не думаю, що це реально, адже меморандумом передбачена чітка схема співпраці: щокварталу Україна має демонструвати прогрес, і після цього Міжнародний валютний фонд приймає рішення про транші. Оскільки черговий транш наразі відкладено, то МВФ навряд чи побачить необхідність змінювати цю процедуру і виділяти одразу два транші. Тим більше, Україна гострої необхідності у цьому немає. Навіть одного траншу, якщо він буде отриманий цього року, буде достатньо", - сказав він.
За його словами, основні проблемні питання у переговорах України з МВФ залишилися ті самі, що були наприкінці 2010 року.
"Це стабілізація державних фінансів через зменшення дефіциту Пенсійного фонду і НАК "Нафтогаз України". Ці дві установи наразі здійснюють значне навантаження на державний бюджет, фактично є отримувачами його коштів. Чітких економічних розрахунків, як пенсійна реформа позначиться на короткостроковому і довгостроковому стані Пенсійного фонду представлено не було. Крім того, за словами спікера Верховної Ради Володимира Литвина, треба ще раз переглянути те, що було проголосовано, і те, що було заплановано. Можливо, візит місії МВФ перенесена на пізніше саме через це. Що ж до "Нафтогазу", то ні у переговорах із "Газпромом", ні у питанні цін на газ для населення прогресу не видно", - розповів експерт.
Коментарі
2