Делегація Міністерства аграрної політики України, яка перебуває з робочим візитом в Королівстві Саудівська Аравія, вчора домовилася про форвардні закупівлі місцевими зернотрейдерами українського ячменю врожаю наступного року.
Про це повідомив глава відомства Микола Присяжнюк, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Ячмінь обіцяє вирости".
"Саудівські компанії серйозно розглядають подібний інструмент. Форвардна фінансування суттєво підтримає наших аграріїв", - заявив чиновник.
Саудівська Аравія - найбільший світовий імпортер ячменю, щорічно закуповує його в обсязі 5-6 млн тонн, зазначають в Українській аграрній конфедерації. За словами її президента Леоніда Козаченка, Україна в минулі роки забезпечувала до 60% цих поставок.
"Якщо міністерство зможе домовитися про прозорі умовах форвардів, то це буде на руку як виробникам, так і імпортерам", - зазначив він.
За інформацією Мінагрополітики, урожай ячменю в 2011 році сягнув 9 млн тонн, що на 7% більше, ніж у наступному році, з яких 3,1 млн т може бути вивезено за кордон, що зробить Україну одним з найбільших експортерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна проміняє дешеву кукурудзу на вигідніший ячмінь - експерт
Але зернотрейдери успішно торгують із Саудівською Аравією і без втручання міністерства, запевняє гендиректор Української зернової асоціації Володимир Клименко. За даними Мінагрополітики, за січень-вересень експорт зернових до Саудівської Аравії сягнув 1,5 млн тонн.
"Зараз торгівля ячменем з цією країною майже зупинилася, як найбільший закупник вона диктує невигідні ціни, які трохи вище українських цін FOB", - стверджує керівник однієї з компаній-експортерів.
До того ж експорт як і раніше стримують мита, зазначають учасники ринку. У жовтні парламент скасував їх для пшениці та кукурудзи, але зберіг для ячменю в розмірі 14%, але не менше 23 євро за тонну.
Коментарі