До кінця року електроенергія для населення однозначно не дорожчатиме. Скоріше за все, ціна не буде змінюватися протягом усього опалювального періоду, розповів Gazeta.ua експерт з енергетики Геннадій Рябцев.
"Роздрібний тариф на електричну енергію для населення визначається спеціальними зобов'язаннями, покладеними Кабінетом міністрів на Енергоатом та Укргідроенерго. Вони діятимуть щонайменше до 1 січня 2021 року. Скоріше за все, уряд продовжить їх до кінця опалювального сезону 2020-2021 років", - говорить Рябцев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електроенергія подорожчає: експерти пояснили, чому тарифи можуть зрости
Українці, які споживають менш як 100 кВт на місяць, платять 90 коп./кВт. Якщо електроенергії використовують більше, то кіловат обходиться у 1,68 грн.
"Тарифи зростуть, якщо спецобов'язки скасують. Оператори неодноразово наголошували, що доводиться торгувати електричною енергією на межі собівартості. Водночас у деяких сусідніх країнах роздрібні тарифи удвічі вищі. Щоправда, ресурс повинен бути доступним для більшості споживачів. Інакше ціна буде не ринковою, а тому несправедливою. Тому тарифи на електрику в Україні все ж таки мають бути нижчими, ніж середні в Європі. Це пов'язано з рівнем добробуту українців", - підсумував Рябцев.
Із 1 серпня для промислових споживачів тариф на передавання електроенергії зріс на 54,6% — з 155,4 до 240,23 грн/МВт-год. Тариф підвищили, щоб забезпечити наявність коштів для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.
Коментарі
1