Облгази почали виставляти споживачам рахунки із значною сумою заборгованості, яку не зазначали раніше. При цьому споживачам погрожують відключенням газопостачання в разі несплати.
Так звані "температурні" коефіцієнти облгази почали нараховувати, починаючи з 2018 року. Проте, як зазначають дописувачі консультаційного центру ГазПравда, під час переходу до іншого постачальника, облгази виставляють заборгованість з урахуванням коефіцієнтів, починаючи з 2015-го.
Облгази вважають, що люди споживають більше газу, ніж накручує лічильник. Однак проти такої практики виступають як споживачі, так і регулятор. Бо втрати "від стискання газу" вже закладені в тариф. Тож побутові споживачі мають сплачувати суто за лічильником.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запустили сервіс, який порівнює ціни на газ
У разі зміни постачальника газу та нарахування "температурних" коефіцієнтів за період із 2015 року пропонують наступні дії:
- Звернутися до контакт-центру постачальника газу телефоном або електронною поштою для отримання роз'яснення: за що саме, та за який період нараховано борг.
- Надіслати до постачальника газу претензію щодо незаконності зазначених нарахувань із вимогою здійснення перерахунку.
- Дочекатися відповіді від постачальника на претензію. Якщо постачальник не вирішить проблему і не здійснить перерахунок, радять надіслати скарги до НКРЕКП і Держпродспоживслужби.
- Подавати заяву до суду та вимагати зобов'язати постачальника усунути порушення і здійснити перерахунок незаконних нарахувань у судовому порядку.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ціна на газ для населення в жовтні 2020 року коливатиметься від 4,7 тис. до 5 тис. грн за тисячу кубометрів.
Коментарі