Підняття питання про модернізацію української промисловості на останньому засіданні Кабінету міністрів пов'язано з двома аспектами.
Таку думку висловив заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло в ефірі Українського радіо.
"Річ перша - більш глобальна і пов'язана з тим, що ми потроху виходимо з кризи, але цей вихід відбувається на докризових засадах. Тобто ми просто відновлюємо докризову модель економіки з усіма ризиками, якій їй були притаманні. Світ же після кризи змінюється, формуються нові конкурентні виклики. На них потрібно відповідати, тому модернізація нашої економіки конче необхідна", - сказав він.
"Другий момент більш оперативний. Президент виступив з низкою соціальних ініціатив, щодо яких відбулося збільшення видаткової і дохідної частин державного бюджету, а фінансування їх потребує економічного зростання. Тому поточне питання модернізації промисловості - активізація", - додав Жаліло.
Експерт наголосив, що українська економіка залишається високо експортоорієнтованою.
"У структурі цього експорту значну частку займають товари, які не мають високої доданої вартості, вони сировині та напівсировинні: це сільгоспсировина, це різного роду хімічна сировина, це метал і вироби з нього не досить високого рівня переробки та продукція машинобудування, яка експортується на пострадянський простір, тобто не є конкурентоспроможною на світовому ринку", - підсумував Жаліло.
Коментарі
1