Українці економлять на найнеобхіднішому - ліках, продуктах, одязі. Понад 3 млн домогосподарств не можуть самостійно оплатити комунальні послуги, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.
"У 2017-2018-х реальні доходи громадян зросли на 10-15%. Цьогоріч темпи сповільнилися до 7%. До того ж у нас неоднорідна структура доходів громадян. Зарплата становить приблизно 50% всіх заробітків. Соціальна державна допомога, пенсії, стипендії - 35", - пояснює фінансист.
За його словами, минулі роки людям вдавалося заощаджувати 1-2% від доходів. Зараз вони активно витрачають гроші, які зекономили раніше.
"Частина українців їде працювати за кордон. Додому фактично пересилають 7-8 мільярдів доларів. Це тільки 10% від усіх витрат та доходів українців. Торік останні становили близько 2,5 трильйонів гривень. Тому переоцінювати роль грошей від трудових мігрантів не варто", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки дітей у світі живе у злиднях - шокуюча цифра
В Україні найбільше заробляють у Києві та області, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі. Найменше - у малонаселених аграрних регіонах. Наприклад, Чернігівська обл.
"На Заході доходи теж не великі. Офіційна статистика не враховує гроші заробітчан. Водночас у регіоні мешканці називають свої доходи середніми. Адже звикли розраховувати на власні сили - займаються підприємництвом чи їдуть працювати за кордон. У промислових районах на Сході України люди скаржаться на низькі доходи. Вони звикли все життя працювати на одній роботі та отримувати допомогу від держави", - підсумовує Олексій Кущ.
Понад 90% українців економлять. Найбільше заощаджують на відпочинку, одязі, продуктах і комунальних послугах, свідчать результати дослідження Research&Branding Group. Люди похилого віку не поспішають витрачати гроші на лікування та медикаменти. Ті, кому грошей вистачає тільки на їжу, рідко купують взуття та одяг.
Коментарі