На думку політолога Олександра Палія, у вітчизняній промисловості вже 5 місяців триває рецесія, і виною тому є корупція.
Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua.
"В українській промисловості вже 5 місяців триває рецесія, однак суспільство цього усвідомити не може, бо в телевізорі буяє суцільне покращення, - зазначає фахівець. - Останні дані Держкомстату свідчать про те, що в липні 2012 року обсяг промислового виробництва знизився на 0,9% до липня минулого року. А за підсумками першого півріччя зростання промислового виробництва сягнуло всього 0,4%, що є сущим мізером для України і явною ознакою рецесії".
Як зауважив Палій, падіння в промисловості триває з березня, коли воно вперше у цьому році в річному вимірі сягнуло мінус 1,1%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З "покращенням" від Януковича економіка розвалиться через півроку
"Падіння на зовнішніх ринках попиту на продукцію базових галузей української економіки, насамперед металургії, висвітлило рахітичну колоніальну структуру економіки, - підкреслив політолог. - Коли в таких умовах український уряд говорить, що кризи немає, він уподібнюється їжачкові з анекдоту, який у темному лісі марно переконував себе, що не обмочився. І до цього стану української економіки найпряміше відношення має корупція".
На переконання Палія, за цих умов звучить, як анекдот, обіцянка з виборчої програми Віктора Януковича щодо входження України до двадцятки провідних економік світу.
"Якщо за абсолютним розміром економіки, то Україні, щоб увійти у G-20, доведеться за сім років утричі збільшити власний ВВП, тобто забезпечити по 35% його зростання на рік, у порівнянні з 2,5% зросту за перше півріччя 2012 року. Якщо ж критерієм "двадцятки" є розмір ВВП на душу населення, то Україна рухається трішки не в той бік, бо за час президентства Януковича за цим показником перейшла з першої сотні країн світу в другу. Хоча до однієї "двадцятки" Україна все ж потрапила – це перша 20-ка країн за розміром виведених капіталів. Миколі Азарову для того, щоб знайти інші приводи звітувати про входження до "двадцятки", незабаром доведеться згадати свій улюблений критерій – ціни на капусту", - резюмував Олександр Палій.
Коментарі
3