Протягом 2016 року долар дорожчав чотири рази - у січні, березні, жовтні та грудні. Про це Gazeta.ua розповів фінансовий експерт Олексій Лупоносов.
Січень
У кінці грудня 2015 року долар коштував 22,91 грн. З 10 січня курс зріс до 26,02 грн.
"Різке подорожчання валюти було пов'язано з траншем МВФ. Його мали дати на початку січня, але Україна грошей не отримала. Ситуацію стабілізували завдяки штучному стримуванню курсу", - каже експерт.
Березень
За долар давали 27,21 гривні. Наприкінці лютого він почав дорожчати через брак валюти на ринку. Вплинула на курс і політична криза. Зокрема, голосування за відставку Кабміну 16 лютого.
Жовтень
Офіційний курс був 26,11 грн. Протягом літа долар дешевшав, опустився до 24,81 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт назвав події року на фінансовому ринку України
"Найстабільнішим долар був у червні-липні. Тоді коштував 24,81. Очікували транш МВФ. Була установка, щоб валюта була стабільною. В цей період не було виплат вкладникам банків-банкрутів. Валюта надходила від експорту. Але вільно купити готівку було неможливо. Зростання курсу в жовтні було сезонним. Газ закуповували за валюту, сировину. Також впливало подорожчання газу для авто з 7,5 гривень до 12, комунальних послуг", - додав Лупоносов.
Грудень
18 грудня держава націоналізувала Приватбанк. Люди почали масово знімати гроші з карток, купувати валюту. Нацбанк встановив курс 26,39. На чорному ринку долар подорожчав до 27,85 грн.
"У січні 2017 року буде черговий валютний стрибок. Долар може подорожчати до 30 гривень. Це пов'язано з обов'язковими виплатами по зовнішньому державному боргу та кредиту МВФ", - зазначив Олексій Лупоносов.
Коментарі