Світова економіка щорічно споживає в 1,5 разу більше ресурсів, ніж їх може відтворити планета за цей же період, констатували експерти WWF і Лондонського зоологічного товариства в доповіді "Жива планета-2012".
Дослідники, зокрема, проаналізували стан 2688 видів тварин, підрахувавши індекс живої планети, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Країна середньої шкідливості".
З цих даних випливає, що з 1970 по 2008 роки глобальне біорізноманіття знизилося на 30%, а біорізноманіття тропіків - на 60%. Одночасно з цим споживання природних ресурсів людством з 1966 року подвоїлося.
"Якщо економічний розвиток буде йти за таким же сценарієм, як зараз, до 2030 року нам не вистачатиме ресурсів навіть двох планет", - сказано в звіті.
Доповідь WWF аналізує "екологічний слід" різних країн - споживання ними ресурсів і послуг біосфери, співвіднесених зі здатністю планети до їх відтворення.
До числа країн з найвищим екологічним слідом на душу населення входять Катар, Кувейт, ОАЕ, Данія, США, Бельгія, Австралія, Канада, Голландія та Ірландія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ахметова похвалились рекордними продажами електроенергії
"Якби всі споживали на рівні середнього жителя США, для відновлення природних ресурсів, які щорічно витрачаються людством, знадобилося б чотири Землі", - впевнені в WWF.
Україна показує досить непоганий результат за "екологічним слідом", займаючи 51-е місце (між Чилі та Лівією) серед 121 країни.
Виходячи з аналізу чисельності населення, а також площі різних типів земель, з'ясувалося, що українець споживає ресурси, вироблені на 3,19 га. Це менше, ніж у Росії (4,4 га), ЄС (4,72 га) і США (7,19 га).
"У порівнянні з минулим роком продуктивність країни зросла, але це оманливий показник, оскільки кількість населення зменшилася", - зазначила менеджер зі зв'язків з громадськістю WWF в Україну Катерина Куракіна.
Коментарі