США готові поділитися з Україною екологічно безпечною технологією видобутку сланцевого газу.
Як повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості, про це під час засідання україно-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки заявив представник Держдепартаменту США з питань міжнародної енергетики Карлос Паскуаль.
"США мають технології екологічно безпечного видобутку сланцевого газу, і цим досвідом вони готові поділитися з Україною", - сказав він.
Паскуаль також зазначив, що за останні роки США істотно наростили видобуток сланцевого газу, і це дозволило відмовитися від імпорту вуглеводнів.
У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький розповів американцям про нещодавно підписану Угоду про розподіл продукції з корпорацією Shell, а також спрогнозував підписання договорів з компаніями Chevron і ExxonMobil найближчим часом.
Він також зазначив, що важливим напрямом зусиль уряду є диверсифікація джерел енергопостачання.
"Так минулого року докладалося багато зусиль для запуску проекту будівництва LNG-терміналу, укладання контрактів з альтернативними постачальниками газу, зокрема компанія RWE, а також для пошуку місця України в регіональних енергетичних проектах", - сказав міністр.
Нагадаємо, 24 січня компанія Shell, ТОВ Надра Юзівська і уряд Украіни оголосили про підписання угоди про розподіл продукції на розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів на Юзівському ділянці, розташованій на території Донецької і Харківської областей України.
Згідно з підписаною угодою, компанія Shell і Надра Юзівська мають по 50% часток участі кожна. Shell буде оператором проекту, відповідальним за всі роботи в рамках угоди. Права та зобов'язання інвесторів будуть визначені в угоді про операційну діяльність, яке належить підписати після укладання УРП.
Угода про розподіл продукції підписана строком на 50 років. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двомірних і тривимірних сейсмічних даних та буріння 15 свердловин на Юзівському ділянці.
Коментарі
10