Цьогоріч порівняно з минулим роком квадратних метрів в експлуатацію здали значно менше. Щоправда люди купували квартири активніше, розповів Gazeta.ua Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.
"З початку року і до осені переважно дорожчали квартири економ сегменту. На них був найбільший попит. Далі через зміцнення курсу гривні та зменшення попиту ціни просіли. На вторинному ринку найдешевшу "однокімнатку" можна було купити за $20-25 тисяч. На первинному у будівництво вкладалися від $10 тисяч", - говорить Топал.
За його словами, найбільше квартир купували на первинному ринку. Це пов'язано з нижчими цінами, можливістю розстрочок та кредитів.
"2019-го люди були згодні платити більше за комплекси з повною інфраструктурою, зонуванням, парками, закритою територією, відеоспостереженням, дворами без автомобілів. Найменший попит був на квартири у середньому ціновому сегменті", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує орендувати квартиру на Новий рік: ціни
В останньому кварталі на 15-20% зріс попит на квартири, які купували, щоб потім здавати в оренду.
"Обирали квартири економ- і комфорт-класу біля транспортних розв'язок. Наприкінці року зростання вартості оренди квартир через велику пропозицію припинилося. У деяких сегментах ціни пішли донизу на 5-7%. Орендарі шукали комфортне та сучасне житло. Маємо реальні випадки, коли в одному будинку на одному поверсі дві однакові квартири здавали в оренду з різницею понад 20%. Одна коштувала 9 тисяч гривень. Інша — 12. В останньому випадку господарі зробили молодіжний ремонт, встановили сучасну техніку. Перша "однокімнатка" також з ремонтом, але його власники робили під себе. Житло перевантажене меблями", - підсумував Топал.
Наступного року нерухомість на первинному ринку у середньому подорожчає на 10%. Ціни зростуть на квартири комфорт-класу. Не суттєво зміниться вартість економ-класу.
Коментарі