В Україні існують боргові ризики.
Такого висновку дійшла колегія Рахункової палати, розглянувши підсумки виконання державного бюджету за 2011 рік.
"Темпи зростання боргових зобов'язань майже вдвічі перевищили темпи зростання реального ВВП. Частка зовнішньої заборгованості в загальній сумі державного та гарантованого державою боргу становила 63%. Ці фактори вказують на існування боргових ризиків", - зазначено у повідомленні на офіційному сайті Рахункової палати.
За даними відомства, виконання держбюджету в 2011 році здійснювалося в умовах обмеження фінансових ресурсів, що спричинене зниженням попиту на державні цінні папери.
"Зазначене зумовлене нестабільністю на світовому фінансовому ринку і погіршенням кон'юнктури на внутрішньому. Від державних запозичень недоотримано 35,5 млрд грн передбачених обсягів, у тому числі від державних внутрішніх запозичень - 18 млрд грн. Державний і гарантований державою борг зріс на 40,9 млрд грн - до 473,1 млрд грн, переважно за рахунок збільшення зовнішнього боргу. Витрати на погашення й обслуговування державного боргу, порівняно з 2010 роком, зросли більш як у півтора раза - до 68,8 млрд грн", - повідомила Рахункова палата.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НБУ побачили найкращий за 10 років показник інфляції
Нагадаємо, у вересні минулого року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що з 2012 року розпочнеться скорочення державного боргу.
Коментарі
2