Україна не зможе в 2013 році побороти кризу в економіці. Ситуація продовжить погіршуватися. Рівень життя ще більше знизиться, а гривня може знецінитися.
До такого висновку прийшли фахівці Центру економічних досліджень Інституту глобалізації та соціальних рухів (ІГСО), проаналізувавши ситуацію в українській економіці.
"Політика уряду Віктора Януковича провалилася: дешевизна робочої сили і членство в СОТ не привели до припливу інвестицій. Країну очікує соціальний вибух. Якщо на сировинних ринках світу в 2013 році розгорнеться значне падіння, події в Україні можуть розвиватися стрімко", - сказано в повідомленні, розміщеному на сайті ІГСО.
Російські економісти зазначили, що напередодні новорічних свят в Україні скоротився попит на споживчі товари, і ціни на продукти харчування знизилися.
"Рівень життя в країні продовжує падати. Йде зубожіння населення, і без того дуже бідного. Повністю провалився план влади, згідно з яким зближення з ЄС, слідування рецептам МВФ і СОТ забезпечить розвиток країни", - вважає Директор ІГСО Борис Кагарлицький.
За словами керівника Центру економічних досліджень ІГСО Василя Колташова, замість припливу інвестицій в Україні розвивається криза.
"Можна очікувати, що за 2013 ситуація в українській економіці ще більше погіршиться. Промислове виробництво навіть без потрясінь на світовому ринку здатне впасти на 8-9%. Валютні резерви зменшуються, а невдоволенні в суспільстві зростає", - зазначив Колшатов.
Росіяни вважають, що перспективу масового обурення не можна виключати: "неоліберальний курс Віктора Януковича провалився".
Експерти нагадали, що Державна служба статистики за підсумками 2012 зафіксувала зниження цін в країні - за рік дефляція становила 0,2%, що, головним чином, результат скорочення попиту на продукти харчування. Вони також підкреслили, що восени сталося прискорення спаду промислового виробництва. За даними Держстату, у вересні 2012 року скорочення сягнуло 7%, порівняно з вереснем 2011 року. Золотовалютні резерви НБУ за грудень скоротилися на $0,83 млрд і становили на початок 2013 року близько $24,55 млрд. За минулий рік вони зменшилися на $7,25 млрд.
"Український уряд намагається запевнити суспільство і ділові кола у перспективі зміцнення гривні. Однак пошуки іноземної допомоги вказують на скрутне становище", - підсумували російські експерти.
Коментарі
47