Роскосмос готовий продовжити участь в проекті з використання конверсійних ракет-носіїв "Дніпро" для виведення на навколоземну орбіту космічних апаратів, однак поки вільних ракет під ці цілі немає.
Про це заявив керівник Роскосмоса Володимир Поповкін журналістам у Центрі управління польотами.
"У Роскосмоса проблем по "Дніпру" немає. Ми сказали нашим партнерам з Національного космічного агентства України, що готові надавати послуги з реалізації цієї програми, але за однієї умови - якщо вирішиться питання з виділення ракет, які перебувають в запасі у Міноборони РФ для запуску космічних апаратів", - сказав він.
За словами Поповкіна, як тільки буде вирішено питання з виділенням конверсійних ракет-носіїв за цією програмою, Роскосмос розпочне співпрацю.
"Але я не можу гарантувати, що ми це будемо робити, якщо матеріальна частина не в моєму розпорядженні", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський газ для України подорожчає ще на $14 - джерело
Україна, Росія і Казахстан реалізують програму "Дніпро" з 1999 року. Українсько-російсько-казахстанське ЗАТ "Космотрас" здійснює модернізацію розроблених ДКБ "Південне" (Дніпропетровськ) міжконтинентальних балістичних ракет РС-20 (SS-18 "Сатана") в конверсійну ракету "Дніпро" і проводить з її допомогою запуски малих супутників, до недавнього часу з космодрому Байконур (Казахстан), а також з позиційного району Ясненської ракетної дивізії російських РВСН (Оренбурзька обл.).
Всього з 1999 року міжнародним космічним консорціумом "Космотрас" здійснено 17 успішних пусків ракет "Дніпро". Виведено на орбіту 62 космічних апарата, в тому числі, Італії, Німеччини, Малайзії, Великої Британії, Таїланду, Саудівської Аравії, Єгипту, США, Японії, Франції, ОАЕ, Іспанії, Росії.
Коментарі
8