
Українці активно працюють у сфері фрілансу, тобто на умовах віддаленої роботи. Найбільшою популярністю користується напрямок дизайну. Тут задііна чверть фрілансерів, що працюють на внутрішньому ринку.
23% українців віддають перевагу копірайту, по 22% - сфері послуг та програмування, пише "24 канал" на основі данних біржі фрилансу Frelancehunt.
Найбільше грошей заробляють програмісти. Беруть $8-22/год. Вартість їхніх послуг залежить від конкретної кваліфікації та знання мов.
Одразу за програмістами - системні адміністратори. Отримують $10-17/год.
Серед послуг цінуються консалтингові, юридичні і бухгалтерські напрямки. Такі фахівці отримують, відповідно, по 20, 17-19, 9 доларів за годину роботи.
Рекламісти, а саме спеціалісти з тізерної реклами отримують близько $17 за кожну відпрацьовану годину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 цікавих професій поза офісом
Дизайнери є найменш оплачуваними - від 6-7 доларів за годину. Стільки отримують ті, хто обробляє фото та оформлює сторінки у соцмережах. Від $13/год можуть заробити розробники шрифтів і дизайну для мобільних додатків.
Нижчою за дизайнерів є оплата праці копірайтерів. За роботу з текстами і переклад платять до 5 доларів на годину.
В Україні щороку більшає фрилансерів. На початок 2017 року тільки на одному профільному інтернет-майданчику було майже 200 тис. таких працівників. В Європі ситуація аналогічна: з 2000-го по 2010 рік кількість фрілансерів зросла на 82%.
Коментарі