Ризик входження країн Європейського союзу (ЄС) у чергову стадію рецесії збільшується, а їхні боргові проблеми як і раніше дестабілізують ситуацію на світових фінансових ринках.
Про це заявив член керуючої ради Європейського центрального банку Йенс Вейдман журналістам після зустрічі міністрів фінансів ЄС і представників центральних банків, що пройшла у польському Вроцлаві.
"Ризики для економічних перспектив значно збільшилися через напруженість на фінансових ринках, викликану суверенною борговою кризою в Європейському союзі", - процитувало його слова агентство Bloomberg.
Проте, зазначив Вейдман, "економічний песимізм, що поширюється, нині є почасти перебільшеним".
"Уповільнення темпів економічного зростання, яке ми спостерігаємо з весни, було значною мірою викликане тимчасовими факторами, такими як порушення поставок в Японію та зростання цін на сиру нафту", - підкреслив чиновник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти: Україна і Туреччина - найбільш незахищені від економічної кризи
"На цьому тлі заходи зі стимулювання економіки не є необхідними", - додав Вейдман.
У свою чергу, міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що причиною проблем на світових фінансових ринках стала невизначеність щодо рішення уряду США збільшити стелю дефіциту державного бюджету, а також спроможністю Європейського Союзу впоратися із занадто великими боргами деяких країн зони євро, що є небезпечним для стабільності регіону в цілому.
"Ми не маємо кризу євро, у нас є криза в деяких країнах-членах", - сказав він.
За його словами, країни єврозони не будуть вживати ніяких нових заходів для стимулювання економічного зростання.
Шойбле також зазначив, що не знає, як скоро члени ЄС приймуть рішення щодо надання фінансової допомоги Греції, що перебуває на порозі дефолту.
Крім того, міністр фінансів Люксембургу Люк Фріден заявив, що на тлі боргової кризи ситуація з європейськими банками зараз не викликає занепокоєння.
Коментарі