Національне агентство з питань запобігання корупції внесло швейцарську корпорацію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни.
Корпорація продовжує працювати у Російській Федерації, постачати товари і розширювати російську виробничу базу. Про це НАЗК повідомило у четвер.
"Історія нічому не навчила швейцарську корпорацію Nestle. Ще під час Другої світової війни компанія працювала на два фронти, постачаючи свою продукцію до складу сухих пайків німецької армії, і водночас експортуючи її до країн антигітлерівської коаліції", - пише агентство.
Nestle виробляє розчинну каву, мінеральні води, шоколад, морозиво, молочні продукти, дитяче харчування, корм для домашніх тварин та інші товари.
По всьому світу у лінію продукції компанії входить понад дві тисячі брендів.
Основні торгові марки - KitKat, Nescafé, Nesquik, Nestea.
Станом на початок 2022 року швейцарська корпорація мала у РФ сім фабрик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вдарили новими санкціями по російських олігархах і компаніях
У Nestle в Росії працює понад сім тисяч співробітників.
"Це є суттєвою підтримкою для економіки держави-терориста", - повідомляє НАЗК.
В РФ Nestle представлена через ТОВ "Нестле Россия". Позаторік вона сплатила податків на понад $25 млн.
Однак, Nestle так і не опублікувала дані про свої доходи і сплачені податки за 2022 рік, ймовірно побоюючись міжнародного тиску.
Торік Nestle імпортувало до РФ напівфабрикатів та сировини на $374 млн, а за дев'ять місяців 2023 року на $271 млн.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у компанії заявили про призупинення експорту та імпорту в Росію, за винятком товарів першої необхідності. Проте полиці російських магазинів досі переповнені їхньою продукцією.
Серед доступних продуктів у Росії: сніданки Bystrow, супи і бульйонні кубики Maggi, корм для тварин Purina, шоколадні батончики, кава Nespresso.
Крім того, в жовтні минулого року компанія під виглядом сухої молочної суміші завозила на територію РФ технічне обладнання.
"Тобто компанія завозить не лише сировину для товарів первинної необхідності, а й намагається приховано направляти до Росії технологічне обладнання для розвитку власного бізнесу", - повідомило НАЗК.
У квітні до списку спонсорів війни внесли китайську компанію Xiaomi Corporation. У третьому кварталі минулого року Xiaomi збільшила поставки в РФ на 39%.
Також до "чорного списку" внесли австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International і французьку корпорацію "Ашан".
Цього місяця до списку спонсорів війни внесли компанію Bacardi Limited, виробника алкоголю і китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited, яка є власником інтернет-магазину AliExpress.
Також до списку потрапили тютюнові компанії Philip Morris International і Japan Tobacco International.
Коментарі