Українці почали активно переходити на безготівкові розрахунки. Менше знімають готівки в банкоматах, повідомляють у Нацбанку. Найчастіше переказують гроші з картки на картку - 42,8% безготівкових операцій за рік.
"Навіть зі стихійними продавцями можна розрахуватися карткою. Дружина любить півонії. Вирішив її порадувати. Біля переходу підійшов до жінки, що торгувала домашніми квітами. Одна півонія в неї коштував 20 гривень. Хотів взяти сім штук. Але готівки забракло. Продавчиня запропонувала переказати їй гроші на картку через додаток у телефоні. Так і розрахувався. А останні тижні помітив, що продавці овочів, ягід на лотках вивішують папірці з номером картки, куди можна скинути гроші за покупку. Одні кажуть, що так вирішують питання з рештою. Інші хочуть менше контактувати з готівкою, бояться коронавірусу. Більшість вуличних кав'ярень тепер пропонують оплатити напої карткою. Ставлять термінал або пишуть номер картки для переказу коштів", - розповів киянин Євген Козуб.
Полтавка 35-річна Олена Стрижеус каже, що на місцевому речовому ринку частина підприємців пропонують покупцям переказати гроші за товар на картку.
"Узимку купувала доньці куртку за 2 тисячі гривень. Бракувало 300 гривень. Хотіла бігти до банкомата, але продавчиня запропонувала скинути цю суму їй на картку. Казала, що так вигідно. Бо часто покупці йдуть зняти гроші й не повертаються. Хтось не може відшукати ятку, а хтось передумає дорогою. Знайома розповідала, що за таксі платила переказом на картку. Бо у водія не було решти. За манікюр теж часто безготівково розраховуюся", - говорить Олена Стрижеус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочнуть арешт рахунків боржників - кого торкнеться
"Термінал від Приватбанку встановила півтора року тому. Люди постійно питають, чи можна розрахуватися карткою. За день 10-15 осіб у такий спосіб купує. Я ФОП другої групи, і на моєму ринку пристрій є тільки в мене. Не знаю, чому інші підприємці не ставлять. Це зручно. Пенсіонери теж охоче розраховуються карткою, бо так отримують знижку чотири відсотки на весь товар", - додає Анна Нечипорук із Полтави. Продає овочі й фрукти.
Торік кількість платіжних карток в Україні зросла на 8%. Нараховують 73,4 млн шт., за даними НБУ.
За оплату товарів і послуг на банківську картку можуть оштрафувати на 85 тис. грн.
"Такі розрахунки проводяться з грубими порушеннями податкового законодавства. Продавці отримують невраховані доходи, не платять певні податки, збори й обов'язкові платежі", – пояснили в Державній податковій службі.
Приймати оплату послуг на особисту картку заборонено законом. Усі українці, які ведуть підприємницьку діяльність, мають оформитися як фізособи-підприємці. Залежно від грошових обігів, відрізняється ставка єдиного податку. За новими правилами перевіряти перекази можуть безпосередньо банки в межах фінансового моніторингу. Підозрілі операції можуть блокувати.
Коментарі
1