18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про перехід ПАТ "Приватбанк" у повну державну власність.
"Документом передбачено, що 100 відсотків акцій банку належатиме державі в особі Міністерства фінансів. Це гарантує клієнтам ПАТ КБ "Приватбанк" захист розміщених у ньому коштів та заощаджень, допоможе уникнути системних ризиків для банківського сектору та стане запорукою збереження фінансової стабільності у країні", - писали в пресслужбі Кабміну.
Відповідне рішення прийняла Рада нацбезпеки і оборони.
17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання осіб родини Суркісів пов'язаними з Приватбанком. Родина Суркісів, а також пов'язані з нею особи подали 42 позови проти Національного банку України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватбанк пішов судом проти скандального судді Вовка
На 31 грудня 2018 року портфель непрацюючих кредитів Приватбанку оцінювали у 212,795 млрд грн.
Колишні власники банку вважають націоналізацію структури незаконною. За позовом Коломойського 18 квітня 2019 року рішення про націоналізацію Приватбанку скасували.
Кабмін, НБУ і Приватбанк того ж року, у травні, оскаржили це рішення. 15 жовтня банк виграв суд проти ексвласників.
В Офісі президента заявили, що підстав для повернення державного Приватбанку колишнім акціонерам немає.
Тривають розгляди справ. Суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк 2 вересня 2020 року ухвалив рішення щодо примусового стягнення з Приватбанку $350 млн на користь компаній братів Суркісів. Приватбанк вимагає передати справу до Верховного суду.
Коментарі