48% українських підприємців кажуть, що карантинні заходи необхідно послаблювати після 24 квітня.
Ще 33% опитаних вважають, що після 24 квітня треба розглядати індивідуальний підхід до конкретної території. Думають, що карантину не продовжуватимуть тільки 1% респондентів, свідчать результати опитування "Спілкою українських підприємців".
Малий та середній бізнес в Україні переважно негативно ставиться до карантину. Тільки кожен четвертий називає такі заходи необхідними, щоб зупинити поширення коронавірусу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд скасував частину заборон для бізнесу: кому дозволили працювати
Під час карантину продовжують працювати майже 60% підприємців. 29% припинили роботу. При цьому 51% підприємств можуть протриматися ще один місяць карантину. Кожен четвертий бізнес розраховує витримати 2-3 місяці такої роботи і не збанкрутувати. 3% бізнесменів кажуть, що зможуть протриматися, якщо держава запровадить орендні та податкові канікули, дистанційну роботу.
Повністю закрити бізнес уже довелося 6% підприємців. Третина каже, що їхні доходи з початку карантину впали на 90-100%. Тому довелося звільнити 50% працівників. Власники малого та середнього бізнесу скаржаться на зменшення доходів на 25-50%, вони звільнили від 10% до 25% працівників. Втрати доходів великих підприємств становлять 10-25%.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3275 про додаткові соціальні та економічні гарантії у зв'язку з коронавірусом. Запровадили допомогу в разі часткового безробіття через призупинення роботи підприємств на час карантину. Бізнес отримав пільгу зі сплати податку на прибуток за умови фінансування заходів із боротьби з коронавірусом.
Коментарі