Субота, 19 червня 2021 10:30

"Працівники поїхали до Польщі, а українську полуницю збирає сам фермер"

19 червня в Україні відзначають День фермера. Цього дня в 2003 році Верховна Рада прийняла закон про фермерське господарство. Професійне свято започаткували торік.

В Україні зареєстровано 47 тис. фермерських господарств. Це 62% від загальної кількості суб'єктів, зайнятих в аграрному секторі.

Автор: Олена Луценко
  В Україні зареєстровано 47 тисяч фермерських господарств
В Україні зареєстровано 47 тисяч фермерських господарств

"В Україні є хороші фермерські господарства, які обробляють 150-200 гектарів. Є й на 80 гектарах дуже хороші господарі. Дрібні фермери не мають повного набору техніки. Вони кооперуються, один одному допомагають. Вже вивчили сучасні технології, сіють якісне насіння, збирають хороший урожай, об'єднуються і в цьому я бачу вихід — потрібна кооперація. Тоді можна буде купувати дешевше насіння, міндобрива, пальне. Хорошого господаря видно. Як приїдете в село, зрозуміло, де фермер живе. Він має хорошу садибу, садок. Уся його сім'я працює від зорі до зорі. Я з зятем, донькою і старшим онуком, щойно почало розвиднятися, збирали полуницю у полі. Немає працівників. Поїхали до Польщі, а українську полуницю збирає сам фермер", - розповів Gazeta.ua Василь Бурлака, голова Полтавського обласного об'єднання фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка.

Автор: Олена Луценко
  Більшість фермерів в Україні сіють кукурудзу, пшеницю, соняшник і сою
Більшість фермерів в Україні сіють кукурудзу, пшеницю, соняшник і сою

Фермерам потрібна державна підтримка.

"У Польщі, Нідерландах виплачують великі дотації своїм товаровиробникам. А в нас навпаки все робиться, щоб знищити фермерство. Пройшла посівна. Нема ніяких державних програм, ніхто не заговорив про те, щоб допомогти. А зараз ідуть проливні дощі. Які будуть жнива, важко сказати. Чиновники вже протрубили, що ми зберемо цього року великий урожай. Так, замовлення на урожай хороше, але чи дозволить погода? На Одещині торік була страшенна засуха, держава коштів не виділила на допомогу. Газ і електроенергія дорожчають. Це відповідно ляже і на продукцію, зростуть ціни, тому що це складова. Податківці фермерам руки викручують. Прийнятий закон по зберіганню пального. Загрожує 500 тисяч штрафу, якщо при перевірці виявлять пальне. А якщо фермер не має свого трактора чи комбайна, він його винаймає. Купує заздалегідь пальне, щоб заправити техніку. А це вже вважається реалізація", - говорить Василь Бурлака.

Автор: Олена Луценко
  Фермерам потрібна державна підтримка
Фермерам потрібна державна підтримка

Більшість фермерів в Україні сіють кукурудзу, пшеницю, соняшник і сою. Бо їх можна продати найдорожче.

"Наше господарство зараз збирає полуницю. Посіяли кавуни і помідори. Овочі, кукурудзу, пшеницю, ячмінь, соняшник, сою. Найбільша і основна проблема фермерів - це відкриття ринку землі. Ми 30 років хазяйнували. А зараз у державі війна. Агресор відібрав нашу територію. Фермери на Донеччині, Луганщині, в Криму не можуть хазяйнувати чи на щось розраховувати", - додав фермер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світові ціни на продовольство зростають. Український ринок залежить від них

Дрібні господарства ризикують залишитися без землі після відкриття ринку.

"З'явиться багато покупців землі - не фермерів. Це будуть олігархи, які мають величезні статки. 5-10 сімей володітимуть великим банком землі. А дрібним фермерам, не буде ні допомоги, ні захисту. Банки їм кредитів не дадуть, бо немає застави і кредитної історії", - підсумував Василь Бурлака.

Українські аграрії зможуть отримати спрощений доступ до програм державної підтримки.

"Замість того, щоб отримувати швидкі гроші на розвиток, фермери дуже часто очікують верифікації та підтвердження, чи підходять вони під ту чи іншу програму підтримки. Тепер система розподілу державної підтримки буде значно швидшою і більш прозорою", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Зараз ви читаєте новину «"Працівники поїхали до Польщі, а українську полуницю збирає сам фермер"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26712
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути