Україні бракує стратегії диверсифікації джерел енергопостачання.
Таку думку висловив голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надеін у ефірі Першого ділового каналу.
"Це ми бачимо і на прикладі LNG-терміналу: вже третій рік анонсується його реалізація, але він вже втретє реструктурований", - сказав він.
Пояснюю причину такого становища, експерт зауважив:
"Основна причина - це те, що українська влада усілякий раз повертаючись із Москви, приносить "благую весть", що ми домовилися. Це в першу чергу відлякує будь-якого потенційного інвестора вкладати гроші в диверсифікацію. Так відбувається вже протягом трьох років. Ця новина фактично загубила LNG-термінал і сьогодні гальмує всі проекти з власного видобутку".
Нагадаємо, президент Віктор Янукович у своєму щорічному посланні До Верховної Ради, опубліковано на сайті глави держави, запропонував повернутися до ідеї спорудження газопроводу "Білий потік".
На думку глави держави, цей газогін допоможе зменшити залежність країни від російського газу.
Зазначимо, ідея будівництва "Білого потоку" виникла ще 2005 року. Тоді газ мали перекачувати з азербайджанського родовища Шах-Деніз. Згодом по "Білому потоку" транспортувалося б також паливо з Туркменії та Казахстану.
У 2009 році до реалізації проекту приєдналася Грузія, а першу фазу будівництва газопроводу, який мав зменшити залежність України від Росії планували завершити в 2015 році. Але тоді коштів на будівництво не знайшлося й проект вирішили заморозити.
Зараз Україна активно шукає способи, як би обійти Росію в газовому питанні. "Білий потік" - це одна з можливостей отримати дешевший газ.
Коментарі
90