четвер, 14 березня 2019 15:00

Позиція Держгеонадр в питанні Regal Petroleum завдає шкоди інвестклімату України - експерт

Позиція Держгеонадр в питанні Regal Petroleum завдає шкоди інвестклімату України - експерт
Економічний експерт Юрій Гаврилечко заявив, що рішення Держгеонадр про призупинення дії спеціального дозволу на користування надрами Васищевського газоконденсатного родовища вже спричинило негативні наслідки для іноземного інвестора. Фото: www.geo.gov.ua

Рішення Державної служби геології та надр України про призупинення дії спеціального дозволу на користування надрами Васищевського газоконденсатного родовища для активу британської компанії Regal Petroleum завдає непоправної шкоди інвестиційному клімату в Україні і в довгостроковій перспективі може негативно позначитися на темпах припливу іноземного капіталу в країну.

Таку думку в коментарі Українським Новинам висловив економічний експерт Юрій Гаврилечко.

За його словами, рішення регулятора вже спричинило негативні наслідки для іноземного інвестора. На новини про ймовірну припинення промислу акції компанії обрушилася на 41,6%, а її капіталізація впала на понад $80 млн, уточнив Гаврилечко. При цьому він нагадав, що весь минулий рік, завдяки реалізації ряду успішних проектів, котирування акцій Regal Petroleum демонстрували неймовірний ріст - 632%.

"Безумовно, якщо в подальшому до фактичної зупинки видобутку справа не дійде, то котирування компанії відіграють. Але акціонери, які вирішили продати акції на негативі, вже безпідставно втратили гроші, а ті, хто планує продати акції найближчим часом, також втратять через штучно зниженою вартістю", - зазначив Гаврилечко, уточнивши що акціонерами британської компанії є в тому числі і міжнародні інвестиційні фонди, які діють в інтересах тисяч клієнтів по всьому світу.

Гаврилечко також зазначив, що в цілому, дії регулятора щодо активу британської компанії, безумовно, стануть показовим негативним месседжем для всього ринку.

"Існуючі і потенційні інвестори тепер стануть оцінювати ризики вище і вимагати більш високої ставки вартості капіталу, що негативно відіб'ється як на вартості акцій компаній, що працюють в Україні, так і на вартості позикового капіталу", - зазначив експерт.

Як повідомлялося, Державна служба геології та надр України своїм наказом №76 від 11 березня ц.р. призупинила дію спеціального дозволу на користування надрами Васищевського газоконденсатного родовища, власником якої є ТОВ "Пром-Енерго Продукт", який є активом британської компанії Regal Petroleum, яка розробляє ряд газодобувних промислів в Україні.

У свою чергу група Smart Energy, в яку входить Regal Petroleum, заявила про необґрунтованість цього рішення регулятора. На думку компанії, така позиція демонструє упереджене ставлення і нехтування правами вітчизняних і зарубіжних інвесторів.

У компанії відзначили, ТОВ "Пром-Енерго Продукт" ще в жовтні 2018 року проходило перевірку Держгеонадр, за результатами якої були визначені незначні зауваження до ведення документації товариства. Регулятор не виявив ніяких порушення, пов'язаних із шкодою екології, здоров'ю людей, а також порушень фінансової та податкової дисципліни.

Всі недоліки були усунуті. Вичерпні пояснення, інформація та підтверджуючі документи по всіх зауваженнях були вчасно надані в Держгеонадр. При цьому додаткових запитів або заперечень щодо недостатності наданої інформації в компанію не надходило.

Компанія має намір вжити всіх доступних заходів для захисту своїх прав щодо наказу, включаючи юридичні заходи для відшкодування потенційних збитків.

Група компаній Smart Energy об'єднує "Укргазвидобуток", Regal Petroleum з активами в Полтавській області та "Пром-Енерго Продукт" (родовища в Харківській області).

За підсумками 2018 року підприємства групи збільшили видобуток природного газу на 31% в порівнянні з 2017 роком - до 296,7 млн ​​куб. м, газового конденсату на 40% - до 25,7 тис. тонн, зрідженого газу на 49% - до 6,9 тис. тонн

Зараз ви читаєте новину «Позиція Держгеонадр в питанні Regal Petroleum завдає шкоди інвестклімату України - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути