Приватбанк до націоналізації наприкінці 2016 року був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій. Це завдало збитків установі мінімум на $5,5 млрд.
"Результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, як мінімум протягом десяти років до націоналізації", - заявили у НБУ.
Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем та виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині Приватбанку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Об'єднання з поштою, продаж, ліквідація: як змінити банківську систему України
Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.
Щоб якомога довше приховувати значний ризик, Приватбанк неодноразово подавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану.
У грудні 2016 року уряд за пропозицією Нацбанку та акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію фінустанови. Держава отримала 100% у її капіталі. Приватбанк докапіталізували на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк іще на 38,5 млрд грн на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора Приватбанку - компанії EY. Перший транш у 22,5 млрд грн надали банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.
Коментарі
1