Понеділок, 24 лютого 2020 11:33

Пенсії зростуть: наскільки піднімуть виплати

Пенсії зростуть: наскільки піднімуть виплати
Пенсію перерахують відповідно до інфляції і зростання середньої зарплати. Фото: 24 Канал

Українським пенсіонерам 1 березня 2020-го перерахують виплати. Це друга автоматична індексація пенсій.

Пенсії зростуть для 10,3 млн осіб. Це пенсіонери, яким виплати призначили за віком - 8,6 млн громадян. Індексацію проведуть для 1,4 млн осіб, які отримують пенсію з інвалідності. Також для 0,63 млн осіб, які отримують виплати з втрати годувальника. Виплати перерахують 0,619 млн громадян, які пішли на пенсію за вислугою років, пише "Сегодня".

У березні пенсію не індексуватимуть держслужбовцям, науковцям, помічникам народних депутатів, пенсіонерам, які отримують максимальні пенсії та тим, хто отримує спеціальні пенсії або довічне утримання, - судді і прокурори. Також пенсію не збільшать тим, хто отримує соціальну виплату. Тобто не має необхідного страхового стажу.

Щоправда, якщо після індексації держслужбовці чи науковці отримуватимуть менше, ніж пенсія за віком, то їм автоматично перерахують виплати.

Пенсію перерахують відповідно до інфляції та зростання середньої зарплати. Остання торік порівняно з 2018-м зросла на 18,8%. Інфляція за рік становила 4,1%. Пенсії у середньому зросуть на 11%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 82,7% пенсіонерів отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму

Зараз пенсіонери за віком у середньому отримують 3064 грн. Після перерахунку пенсія зросте у середньому на 306 грн. Пенсія з інвалідності може зрости з 2641 грн до 2905 грн, з втрати годувальника - з 2916 грн до 3207 грн. Пенсія за вислугу років може зрости з 4500 грн до 4950 грн.

"Якщо врахувати, що найбільш затребувані товари для пенсіонерів - це їжа і ліки - дорожчають на рік на 10% і більше, то індексація мала. Однак вона краще, ніж нічого. Прогнозуємо, що цьогоріч хліб подорожчає на 11%", - каже член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

В Україні поки що діє солідарна пенсійна система. Однак експерти відзначають, що грошей, які надходять до Пенсійного фонду як єдиний соціальний внесок, не вистачає. Треба переходити на накопичувальну пенсійну систему. Кошти на пенсію працівника відкладатиме він сам і його роботодавець.

Зараз ви читаєте новину «Пенсії зростуть: наскільки піднімуть виплати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 23911
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода