Введені безпрецедентні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу вже наклали відбиток на ринок праці, і їх наслідки із часом будуть тільки поглиблюватися.
Експерти hh.ua розповіли, як за час карантину змінилися пропозиції роботодавців на ринку праці.
З моменту введення карантину на ринку України виріс сегмент кур'єрської доставки. Відповідно, зросла потреба роботодавців у відповідних фахівцях: кур'єрах, пакувальниках, операторах служби підтримки, водіях і т. д. Однак, враховуючи, що попит з боку претендентів на подібні роботи завжди був досить високий, кадрового дефіциту за цими спеціальностями не спостерігається;
З'явилися і деякі "спеціалізовані" вакансії. Наприклад, особистого та корпоративного вірусолога-контролера коронавірусу, фахівця з охорони праці та промислової безпеки, агента з продажу юридичних послуг для поширення юридичних послуг для компаній, що постраждали від пандемії (антикризовий пакет). Але вони все ж досить рідкісні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємцям можуть дозволити не платити за оренду на час карантину
В цілому попит поки зберігає структуру початку року: в топі за кількістю вакансій профсфери IT, продажі, маркетинг. Однак у частині пропозицій про роботу вказується, що остаточне рішення про прийом співробітника буде прийнято після скасування карантину. Тому розміщення вакансії більшою мірою спрямовані на формування кадрового пулу, а не на оперативне працевлаштування фахівця.
З початку введення карантину (12-26 березня) в порівнянні з аналогічним періодом в лютому збільшилася частка вакансій, спрямованих на пошук фахівців у таких сферах, як IT, бухгалтерія, банки і медицина. Остання вперше увійшла в Топ-10 профсфер, і взагалі кількість пропозицій про роботу в ній збільшилася більш ніж удвічі.
Доля таких профсфер, як продажі, адмінперсонал, виробництво, транспорт і початок кар'єри, впала. До того ж з Топ-10 профсфер за кількістю вакансій зник робочий персонал, і кількість вакансій в ній знизилася на 9%.
Велику активність стали проявляти компанії зі сфер Інформаційні технології, системна інтеграція, інтернет, послуги для бізнесу, роздрібна торгівля, фінансовий сектор і медицина, фармацевтика, аптеки.
З 8% до 4%, знизилася частка в загальному обсязі вакансій компаній, що працюють в області товарів народного споживання (нехарчові). Крім того, відчутний спад стався в кількості вакансій, що розміщуються компаніями сфер будівництво, нерухомість, архітектура - їхня кількість знизилася на 23%.
Уряд розглядає варіанти можливого послаблення карантину для запуску економіки. Проте це залежить від динаміки поширення коронавірусу на території країни. Розглядаються декілька сценаріїв. Зокрема, карантин може бути короткочасним, але жорстким. Так і довготривалим, із запровадженням окремих санітарних норм, таких як масковий режим. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Коментарі