Кабінет міністрів залишить у переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, 300 підприємств, решта 1,2 тис. компаній будуть виключені зі списку.
На торги виставлять ключові енергетичні підприємства, шахти і спиртзаводи. Про це повідомляє "Комерсант-Україна" в публікації "Країну готують до розпродажу".
У розпорядженні видання опинився текст змін до закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".
Напередодні про підготовку цього документа заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, повідомивши лише, що перелік державних підприємств, заборонених до приватизації, буде скорочений більш ніж у п'ять разів - з 1 тис. 492 до 296. Однак джерело в уряді повідомило, що проект закону вже схвалений Кабміном і готується до передачі у парламент. В останній момент зі списку за ініціативою Міністерства фінансів був вилучений "Турбоатом".
Підсумковий документ фактично дозволяє масштабну приватизацію вугільних шахт: у власності держави в Донецькій області залишиться лише 11 підприємств, а в Луганській - 7.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість платників ПДВ зросла на 60% - ДПС
Також буде проведена масова приватизація спиртзаводів, радіотелевізійних передавальних центрів та книжково-журнальних видавництв ("Мистецтво", "Либідь", "Дніпро", "Веселка").
Приватними хочуть зробити майже всі спортивні бази, басейни і стадіони, за винятком підприємства, яке управляє київським Палацом спорту, НСК "Олімпійський", "Львів-Ареною". Зберігши в держвласності найбільш знакові винзаводи, такі як "Коктебель" і "Массандра", уряд пропонує дозволити продаж низки південноукраїнських і закарпатських радгоспів-заводів, включаючи Ужгородський і Одеський коньячні заводи, Одеський завод шампанських вин. З усіх державних елеваторів приватизації не підлягатиме лише Новотроїцький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанія Ахметова за півроку збільшила чистий прибуток до 2,4 мільярда
Дорога до приватизації буде відкрита і великим компаніям, багато з яких є монополіями. Зі списку неприватизовуваних об'єктів виключать НАК "Нафтогаз України", "Чорноморнафтогаз", "Укрінтеренерго" і "Укрспецтрансгаз" (транспортування зрідженого газу), ДАТ "Магістральні трубопроводи "Дружба".
Вилучені зі списку Харківський електромеханічний завод, Дашавський завод композиційних матеріалів, спеціальне виробництво київського заводу "Радар" та Солотвинський солерудник.
Коментарі
55