Попри війну ситуація на фінансових ринках України стабільна.
Курс гривні уже тривалий час не реагує на обстріли, заявив очільник Національного банку України Андрій Пишний, передає "Інтерфакс-Україна".
"Курсові коливання мають чималу психологічну складову. Водночас якщо на початку війни реакція готівкового курсу на обстріли була відчутною, то нині це вже досить тривалий час не спостерігається", - сказав він.
Уперше подібну ситуацію відзначили у жовтні 2022-го, коли розпочалися перші масовані удари по об'єктах критичної енергетичної інфраструктури та перші тривалі відключення світла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світові ціни на нафту обвалилися на тлі новин з Ізраїлю
Ця трансформація суспільної свідомості позначилася і на курсовій динаміці.
"Я помітив, що кореляція між обстрілами та курсовою динамікою зникла, бо ми пережили той перший момент, уже мали перший досвід. Ми вже, на жаль, певною мірою звикли до загрози ракетних ударів і огидного дзижчання дронів. Живучи в реальності перманентної загрози, ми стали не байдужими, а алертними. Ми навіть побачили зворотну кореляцію між обстрілами і курсовою динамікою, але вже іншого плану: після кожного жорсткого обстрілу або загострення ситуації на фронті, які ми пройшли, не зламавшись, відбувалася навіть певна ревальвація", - поділився спостереженнями голова НБУ.
Тоді в НБУ не було такого інструменту, як керована гнучкість курсу, але готівковий курс реагував саме таким чином.
"Ми це між собою називали фактором стійкості. Щоразу відновлювалися ми і відновлювалася гривня. Ми з колегами навіть намагалися прорахувати цей фактор стійкості і включити до прогнозу як один із позитивних ризиків, тому що неодноразово бачили, як ця ситуація працює в питаннях, пов'язаних зі стійкістю та адаптивністю українського бізнесу, про яку дуже часто говорять", - додав Пишний.
Національний банк України на 15 жовтня встановив офіційний курс долара на рівні 41,19 грн. Він подорожчав на 1 коп. Євро тим часом впав на 7 коп. і коштує 44,95 грн, повідомляє сайт НБУ. Офіційний курс польського злотого становить 10,48 грн.
Коментарі