Теперішня пенсійна реформа – це фактичне скорочення кількості тих, хто може претендувати на пенсію за рахунок підвищення страхового стажу людей та інших різноманітних перешкод, вважає політолог Тарас Загородній.
"І МВФ влаштовує пропозиція Уряду, бо вони — цинічна організація, яка дає нам гроші й вимагає, щоб претендентів на ці кошти було менше", - каже він Gazeta.ua
21 червня Кабмін передав до парламенту остаточний проект пенсійної реформи. Про це в середу, відкриваючи засідання уряду, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, чого очікувати від пенсійної реформи
На погляд Тараса Загороднього, в Україні варто ввести накопичувальну пенсійну систему.
"Без запровадження накопичувальної системи нічого в нас не відбуватиметься. Бо люди будуть боятися і не бачитимуть сенсу сплачувати внески чиновникам. які невідомо куди дівають ті гроші", - каже політолог.
Серед важливих кроків також — проведення реєстру пенсіонерів.
"Зараз реально не відомо скільки і куди йдуть кошти, скільки реально пенсіонерів. Необхідно провести аудит Пенсійного фонду. Пенсійний фонд — така "махіна". Там працює 40 тисяч людей. Що вони там роблять? Проведіть автоматизацію, інвентаризацію, розпродайте непотрібне вам майно", - каже Тарас Загородній.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 речей, які потрібно знати про майбутню пенсійну реформу
Пенсійний фонд потерпатиме через пенсіонерів, які оберуть як альтернативу польскі, угорські та словацькі пенсійні фонди.
"Уряд нарешті повинен визнати одну річ — наш Пенсійний фонд конкурує з польським, угорським і словацьким. У людей завжди є вибір. І якщо урядовці продовжуватимуть створювати нестерпні умови життя, то люди просто переїдуть до Угорщини і Польщі. І там сплачуватимуть до пенсійних фондів, тому що вони не вірять нашим чиновникам, які нічого не роблять", - переконаний політолог.
Уряд планує осучаснити пенсії. Згідно з проектом, розмір пенсії залежатиме від трьох показників - середньої зарплати за останні 3 роки, індивідуального коефіцієнту зарплати і коефіцієнта страхового стажу. Щоб дізнатися суму майбутньої пенсії, ці складові треба помножити між собою. Скажімо, якщо колишній працівник державного підприємства пропрацював там 32 роки (коєфіцієнт 0,32) й отримував середню зарплату 3764 грн, то потрібно ці показники помножити між собою і на індивідуальний коефіцієнт зарплати 1,9. Добуток - 2288, 76 грн. Натомість зараз ця людина отримує 1698, 99 грн.
Пенсійний вік при цьому не підвищуватимуть. Також скасують пенсію за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Військовим її залишать. Скасують обмеження розміру виплат працюючим пенсіонерам. Вони отримуватимуть повну пенсію.
Коментарі
1