Як трактувати прогноз МВФ про те, що в 2017 році китайська економіка стане найбільшою у світі, обігнавши американську? "Це зовсім не стане обвинувальним вердиктом для економічного курсу США при Обамі або його попередників", - заспокоює оглядач Financial Times Джон Озерс. У середньому американець все одно буде вчетверо багатше китайця, оскільки населення Китаю в 4 рази перевищує населення США, пояснює він.
"Більше того, бізнес і економіка США відчайдушно потребують, щоб зростання Китаю продовжувалося", - вважає автор. Але в нинішній ситуації Обамі доведеться понервувати. Тривожні ознаки в наявності: "ціни на залізну руду, керовані майже виключно попитом в Китаї, з квітня впали на третину, мідь теж дешевшає". Індекс Shanghai Composite впав до мінімуму - до рівня березня 2009 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ: Європейська криза підірве валютні ринки Азії
Великі американські компанії сильно залежні від ситуації в китайській економіці, вважає автор. Тим часом, за даними Deutsche Bank, з кінця 2010 року індикатори компаній, зав'язаних на Китаї, гірше на 40%, ніж індикатори компаній, зав'язаних на США. Стурбованість ситуацією в Китаї, накладаючись на політичні ризики в Європі і США, змушує компанії зволікати з рішеннями, пише автор. Caterpillar, наприклад, скорочує виробництво в Китаї.
Але якщо зростання Китаю відновиться, американці стануть багатшими, підкреслює оглядач.
Коментарі
1