
Міністерство фінансів планує восени розмістити казначейські облігації на $200-300 млн.
Їх почнуть розміщувати відразу після підписання президентом прийнятого законопроекту №10630 та постанови уряду, що регламентує механізм випуску облігацій, пише "Комерсант-Укаріана" в публікації "Населення залучають до боргу".
Верховна Рада 4 липня дозволила випуск казначейських облігацій, номінованих в іноземній валюті. Можливість випуску гривневих КО у Мінфіну була з 2006 року.
Новий інструмент, таким чином, може з'явитися вже восени, перший обсяг емісії становитиме $200-300 млн. Держпапери для фізичних осіб, випущені в документарній формі, будуть не іменними, а на пред'явника. Їх випустять в доларах США з терміном обігу два роки номіналом $500 кожна. Прибутковість паперів ще не визначена, але, за словами директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галини Пахачук, вона коливатиметься в діапазоні між середньою ставкою банківських депозитів для населення (доларовий річний індекс UIRD становить 7,76%) і валютних ОВДП (9, 3%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна запозичила на фінансовому ринку 50 мільярдів гривень - Мінфін
Таким чином, прибутковість може становити 8,5%, виплата купона буде здійснюватися один раз на півроку або по закінченню терміну обігу. Розглядається можливість погашення казначейських облігацій у валюті, обраній одержувачем.
Це вже друга спроба Мінфіну запустити на ринку цей інструмент. Спочатку гривневі казначейські зобов'язання, випущені в 2009 році обсягом 200 млн грн, намагався розміщувати "Ощадбанк". Проте спроба провалилася - папери з прибутковістю 16% річних нікого не зацікавили.
До того ж президент Віктор Ющенко заявляв тоді, що неіменні казначейські облігації дозволяють легалізувати доходи, отримані злочинним шляхом. В результаті "Ощадбанку" за вересень-листопад 2009 року вдалося розмістити папери всього на 1,33 млн грн. Однак уряд це не бентежить.
"Операції до 150 тисяч гривень проходять без фінансового моніторингу", - зазначила Пахачук.
Коментарі
2Неужели найдутся идиоты, которые купят эти облигации?
Очередная дурилка для доверчивых граждан. Облигации ничем не обеспечены, тот кто купит рискует передать их своим правнукам, чтоб очередной "добрый президент" сделал милость перед выборами, выплачивал по ним компенсацию как по вкладам сбербанка.