На дії Нацбанку цьогоріч можуть впливати зовнішні та внутрішні ризики.
Загалом регулятор говорить про 3 зовнішні ризики у Програмі дій НБУ на 2019 рік.
Перший - зовнішня військова агресія та напружена ситуація в Азовському морі. Останнім часом військова агресія набирає нових форм.
Другий - торговельні війни та сповільнення світової економіки. Негативним ефектом може бути надлишок пропозиції сировинних товарів в окремих регіонах світу. Тоді валютні надходження від експорту можуть скоротитися. Це безпосередньо позначиться на динаміці курсу.
Третій зовнішній ризик – послаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явився перелік нелегальних обмінників валюти в Україні
Крім того, Нацбанк констатує 2 ключових внутрішніх ризики. Це погіршення інфляційних очікувань на тлі розгортання нового політичного циклу та трудова міграція українців. Остання стає більш загрозливою для України через пом'якшення умов працевлаштування іноземців у Чехії та Німеччині.
Відтік робочої сили підвищує диспропорції між попитом і пропозицією на ринку праці з подальшим зростанням зарплат і локальним дефіцитом кваліфікованих працівників. Це стримує економічне зростання, йдеться у Програмі дій НБУ.
В Україні торік банки скоротили на 980 тис. кількість відділень. Станом на 1 січня 2019-го діяло 8,509 тис. Найбільше відділень закрив Ощадбанк - 575 відділень. Приватбанк закрив 222 відділення, Укрсоцбанк - 178.
Коментарі